Zaczynamy!

W 2016 roku dokonaliśmy zakupu budynku przy ul. Krępickiej 1 w Leśnicy, który w 2004 roku został wpisany do rejestru zabytków. Choć był on w stanie pozostawiającym wiele do życzenia, dostrzegliśmy potencjał w jego gruntownej przebudowie ze względu na bardzo dobrą lokalizację. Znajduje się on tuż przy Zamku oraz głównej ulicy Średzkiej, umożliwiającej sprawne przemieszczenie się do centrum Wrocławia.

W momencie zakupu, na terenie znajdowały się dwa budynki. Jeden o charakterze mieszkaniowym a drugi z przeznaczeniem na lokale usługowe. Budynek mieszkaniowy dysponował wówczas dwoma kondygnacjami, na których znajdowały się 2 mieszkania a także poddaszem użytkowym. Zbudowany pod koniec XIX wieku obiekt nie był podpiwniczony. Został wzniesiony tradycyjną dla tamtego czasu metodą – ściany murowane z cegieł, drewniane stropy oraz symetryczny dwuspadowy dach. Jego zniszczenie oszacowano na 85%, co uniemożliwiło dalsze użytkowanie budynku.

Od ulicy Dolnobrzeskiej dobudowano w latach osiemdziesiątych budynek parterowy z przeznaczeniem na lokale usługowe. Z uwagi na swoją niską zabudowę w stosunku do istniejącego już budynku mieszkalnego został zakwalifikowany jako nadający się do rozbiórki.

Podjęliśmy więc decyzję o wyburzeniu większości zabudowy i postawienie 4 kondygnacyjnego budynku niemal od nowa. Chcieliśmy zachować jednak pierwotną formę i stworzyć na dole miejsce dla lokalu usługowego. Pozostałą część postanowiliśmy przeznaczyć na cele mieszkaniowe.